Tematy Tygodnia #83 Nieznane: TEMATY

Granica została przekroczona. Teraz już nic nie jest pewne. Ruszamy w nieznane i nie mamy pojęcia, co będzie dalej.

Hej! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was kolejne Tematy Tygodnia. To konkurs, w którym nie ma żadnych ograniczeń w interpretacji poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało można używać najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w bardzo szerokie ramy podanych trzech tematów.

Ostateczny termin publikacji to niedziela 24 listopada o godzinie 24:00 (dopuszczalne małe opóźnienia z powodu przypadków losowych). Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dBloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Ekspertka: drapieżne wydawnictwa nadal mają się dobrze


fot. Pixabay

Szacuje się, że jest nawet kilka tysięcy czasopism i wydawnictw, które tylko pozornie są naukowe. Tak naprawdę nastawione są tylko na zysk i nie zwracają uwagi na jakość - powiedziała PAP Jolanta Szczepaniak z Politechniki Łódzkiej. Procederu nie zatrzymały nawet prowokacje dziennikarskie - dodała.

Luźne nawiązania do tematu: publikacja, naukowiec, opłata, jakość, prowokacja.

Temat 2: Model płuc pokaże ci, czym oddychasz – zmieni kolor już po kilku dniach


fot. Polski Alarm Smogowy

Polski Alarm Smogowy stworzył billboard płuc, które będą czernieć w miarę „oddychania” polskim powietrzem. Przy dużym smogu, po kilku dniach będzie można zaobserwować zmianę koloru płuc, spowodowaną osadzającym się na nich pyłem zawieszonym.

Luźne nawiązania do tematu: płuca, smog, niewidzialność, kolor, rakotwórczość.

Temat 3: Praca marzeń


fot. Pixabay

Większość z nas pracuje z prostego powodu - żeby mieć pieniądze na życie. Może nie jest to ekscytujące, może nie daje żadnej satysfakcji, ale trzeba mieć co do garnka włożyć. Są też tacy, którzy codziennie pracują z pasją, to ona ich napędza do działania. Jedni marzą o idealnej pracy, drudzy mają ją na co dzień. A ty do której grupy należysz? Masz jakieś niespełnione marzenie czy wciąż jesteś w trakcie jego realizowania?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.


dBlog | Facebook | Twitter | Wykop