Tematy Tygodnia #81 Pustkowie: TEMATY

Sam nie wiem jak to się stało, ale wylądowaliśmy na środku pustkowia. To miała być droga przez środek cywilizacji, ale najwidoczniej w niedawnym czasie musiało tu dojść do jakichś gwałtownych zmian. Czy dalej będzie już tylko gorzej? Oby nie...

Hej! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was kolejne Tematy Tygodnia. To konkurs, w którym nie ma żadnych ograniczeń w interpretacji poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało można używać najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w bardzo szerokie ramy podanych trzech tematów.

Ostateczny termin publikacji to niedziela 10 listopada o godzinie 24:00 (dopuszczalne małe opóźnienia z powodu przypadków losowych). Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dBloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Ekspertka: nuda u dzieci bywa twórcza i ma wielki potencjał rozwojowy


fot. Pixabay

Nuda u dzieci bywa twórcza. W samych poszukiwaniach jej przełamania tkwi potencjał rozwojowy. Jest jednak pewne ale. Nie można jej zabijać dawaniem dzieciom natychmiastowego dostępu do wirtualnego świata – uważa psycholog dr Aleksandra Piotrowska.

Luźne nawiązania do tematu: twórczość, nuda, rozwój, wirtualna rzeczywistość, kombinowanie.

Temat 2: Trzy główne polskie browary przechodzą w całości na energię wiatrową


fot. Kompania Piwowarska SA

innogy Renewables i Kompania Piwowarska SA podpisały umowę na zakup energii ze źródeł odnawialnych (OZE). Od 2021 roku trzy browary Kompanii Piwowarskiej – Tyskie Browary Książęce w Tychach, Browar Dojlidy w Białymstoku i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu – będą korzystały wyłącznie z energii elektrycznej produkowanej przez polską farmę wiatrową innogy Nowy Staw.

Luźne nawiązania do tematu: źródła odnawialne, piwowarstwo, dotacje, wiatr, emisja.

Temat 3: Pamiątka ze wspomnieniami


fot. Pixabay

Czasami podczas porządków w domu trafiamy na zapomniane pudełko. W jego środku znajdują się rzeczy, które ciężko wyrzucić. To wspomnienia zaklęte w fizyczne formy, a każda z nich przywołuje inne myśli. Może podzielisz się jedną taką jedną myślą z innymi?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.


dBlog | Facebook | Twitter | Wykop