Tematy Tygodnia #82 Granica: TEMATY

Czy granica będzie końcem podróży czy tylko jej nowym początkiem? Ciężko podróżuje się samemu po tych drogach i na tę chwilę ciężko powiedzieć, czy jest w ogóle jakiś sens…? Nawet nadzieje w końcu umiera.

Hej! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was kolejne Tematy Tygodnia. To konkurs, w którym nie ma żadnych ograniczeń w interpretacji poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało można używać najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w bardzo szerokie ramy podanych trzech tematów.

Ostateczny termin publikacji to niedziela 17 listopada o godzinie 24:00 (dopuszczalne małe opóźnienia z powodu przypadków losowych). Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dBloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: W. Brytania/ Odsłonięto tablicę poświęconą polskim kryptologom, którzy złamali Enigmę


fot. Pixabay

W niedzielę w Kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Londynie odsłonięto tablicę, upamiętniającą matematyków Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, którzy przyczynili się do złamania szyfru niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.

Luźne nawiązania do tematu: szyfr, tajemnica, ambasada, upamiętnienie, tablica.

Temat 2: MSWiA: Szanujmy symbole narodowe (komunikat)


fot. BIAŁO-CZERWONA I HYMN POLSKI

11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. W tym dniu w wielu miejscach pojawią się polskie flagi i zabrzmi hymn państwowy. Warto przy tej okazji pamiętać o podstawowych zasadach związanych z symbolami narodowymi.

Luźne nawiązania do tematu: patriotyzm, flaga, wolność, państwo, słowa.

Temat 3: Coś się kończy, coś się zaczyna


fot. Pixabay

Milion różnych decyzji doprowadziły do tego, że jesteś dokładnie w tym miejscu. Wiele razy się wydawało, że to właśnie koniec, jednakże tak naprawdę było to początkiem czegoś całkiem nowego. Niekoniecznie lepszego lub gorszego, ale z całą pewnością innego. Reszta zależy tylko od ciebie. Podzielisz się historią ze swojego życia?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.


dBlog | Facebook | Twitter | Wykop