Tematy Tygodnia #79 Kłótnia: TEMATY

Po drodze zajechaliśmy do przydrożnego baru. Miejscówka zapowiadała się naprawdę dobrze, ale całe dobre wrażenie zepsuła nam grupa lokalsów, która zaczęła się kłócić między sobą. Nie mam pojęcia, jak chcieli w ten sposób zachęcać przyjezdnych do czegokolwiek.

Hej! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was kolejne Tematy Tygodnia. To konkurs, w którym nie ma żadnych ograniczeń w interpretacji poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało można używać najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w bardzo szerokie ramy podanych trzech tematów.

Ostateczny termin publikacji to niedziela 27 października o godzinie 24:00 (dopuszczalne małe opóźnienia z powodu przypadków losowych). Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dBloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Graffiti i brud na szybach przystanków chroni ptaki przed kolizjami


fot. Pixabay

Przezroczyste wiaty przystanków autobusowych bywają śmiertelnym zagrożeniem dla ptaków. Liczbę kolizji ptaków z szybami może zmniejszać obecne tam graffiti, a nawet błoto czy kurz - wynika z obserwacji prowadzonych w południowej Polsce.

Luźne nawiązania do tematu: graffiti, szyba, przystanek, ptaki, ochrona.

Temat 2: Siódma odsłona akcji “Bezdomni dla Bezimiennych”


fot. Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego

Na tabliczkach nad mogiłami osób, których tożsamość nie została ustalona, najczęściej widnieje napis NN lub Szczątki Ludzkie. Grobów tych nikt nie odwiedza i nikt o nie dba. 26 października 2019 roku – już po raz siódmy – osoby bezdomne wraz z wolontariuszami Fundacji Kapucyńskiej wyruszą na Cmentarz Południowy koło Warszawy, aby uporządkować groby nieznanych zmarłych.

Luźne nawiązania do tematu: nieznane, zapomniane, bezdomność, cmentarz, porządek.

Temat 3: Mógłbym / mogłabym to jeść codziennie


fot. Pixabay

Każdy z nas ma inne smaki. Jedni wolą słodkie, drudzy kwaśne, a jeszcze inni ostre. Niektórzy uwielbiają jakiś konkretny owoc, dla innych muszą to być wyselekcjonowane kawałki mięsa. Dzięki temu ulubiona potrawa może być naprawdę unikatową sprawą dla każdego z nas. Gdybyś do końca życia musiał / musiała jeść tylko jedną rzecz lub jedno danie, co by to było?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.


dBlog | Facebook | Twitter | Wykop