Tematy Tygodnia #78 Spóźnienie: TEMATY

Dotarliśmy na umówione miejsce, gdzie mieli już na nas czekać kolejni towarzysze podróży. Niestety - nie było tam nikogo. Teoretycznie żaden czas nas nie poganiał, ale przecież nikt nie lubi bezczynnie czekać. Całe szczęście spóźnialscy w końcu się zjawili.

Hej! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was kolejne Tematy Tygodnia. To konkurs, w którym nie ma żadnych ograniczeń w interpretacji poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało można używać najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w bardzo szerokie ramy podanych trzech tematów.

Ostateczny termin publikacji to niedziela 20 października o godzinie 24:00 (dopuszczalne małe opóźnienia z powodu przypadków losowych). Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dBloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Sztuczna inteligencja pomoże wykrywać kłamców


fot. Pixabay

Skuteczność ludzi w wykrywaniu, czy ktoś kłamie, czy mówi prawdę, jest niska (53-54 proc.). Psycholog z Warszawy pracuje nad darmowym programem, który - dzięki użyciu algorytmów sztucznej inteligencji - ma być w wykrywaniu kłamstw skuteczniejszy niż ludzie.

Luźne nawiązania do tematu: kłamstwo, wykrywanie, sztuczna inteligencja, program, psychologia.

Temat 2: Legendarny fotograf David LaChapelle celebruje piękno świata w kalendarzu Lavazza 2020


fot. Lavazza Calendar 2020 - David Lachapelle

Słuchamy, szanujemy, dbamy, bronimy – to tylko cztery z dwunastu postulatów wobec Natury, stanowiących temat przewodni najnowszej edycji kultowego kalendarza Pirelli. Autorem zdjęć, już po raz trzeci, został amerykański fotograf, David LaChapelle, wychowanek Andy’ego Warhola, wizjoner i czołowy przedstawiciel stylu glamour w sztuce współczesnej.

Luźne nawiązania do tematu: kalendarz, natura, kawa, żywioły, ekologia.

Temat 3: Przygoda w moim mieście


fot. Pixabay

Mieszkając dłużej w jakimś miejscu prędzej czy później poznaje się lokalne ciekawostki i ciekawe miejsca. I chociaż taka wiedza nie jest wymagana do przeżycia jakiejś pamiętnej przygody, to na pewno bardzo pomaga. Czasami z kolei wszystko jest jedynie dziełem przypadku - wystarczy po prostu w danym momencie być w danym miejscu, a reszta potoczy się sama dalej. Jak to jest u ciebie - przeżyłeś w swoim mieście jakąś przygodę?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.


dBlog | Facebook | Twitter | Wykop