Tematy Tygodnia #76 Poranek: TEMATY

Zmierzch zamienił się w noc, a ta minęła dość spokojnie. I monotonnie. Najlepszą pobudką są pierwsze promienie słońca i kubek gorącej kawy o poranku. Później wracamy do podróży...

Hej! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was kolejne Tematy Tygodnia. To konkurs, w którym nie ma żadnych ograniczeń w interpretacji poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało można używać najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w bardzo szerokie ramy podanych trzech tematów.

Ostateczny termin publikacji to niedziela 6 października o godzinie 24:00 (dopuszczalne małe opóźnienia z powodu przypadków losowych). Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dBloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Naukowcy chcą zapobiec urazom u piłkarek


fot. Wikimedia Commons

Piłkarki mają nawet trzykrotnie większe zmiany w odcinku karku oraz asymetrię miednicy, niż kobiety, które nie grają na boisku. Najczęściej kopią piłkę prawą nogą, ich mięśnie nie pracują symetrycznie, jedna strona ciała ulega większym obciążeniom, nierównomiernie rozciągają się też powięzie – wykazały badania z udziałem zawodniczej ekstraligi kobiet.

Luźne nawiązania do tematu: piłka nożna, symetria, mięśnie, urazy, trening.

Temat 2: PPG dokłada kolorowe cegiełki do murów Cieszyna


fot. Festiwal MurArt! 2019

W Cieszynie ruszyła trzecia edycja festiwalu „MurArt!”, projektu, w trakcie którego artyści związani ze sztuką uliczną tworzą w mieście murale. Partnerem inicjatywy jest PPG, lider na rynku farb i lakierów, którego jedna z fabryk zlokalizowana jest właśnie w tym mieście.

Luźne nawiązania do tematu: sztuka, ulica, fabryka, artysta, festiwal.

Temat 3: Najgorszy interes mojego życia


fot. Pixabay

Każdy z nas słyszał wiele historii o świetnych zakupach czy znalezieniu czegoś cennego za kilka groszy. Takimi właśnie sukcesami najprościej się chwalić, zyskać jakieś uznanie czy podziw w oczach innych ludzi. Trzeba jednak pamiętam o tym, że ta szala ma też drugą stronę i nie ma osoby idealnej, której wszystko by się udawało. Czasami po prostu przez zagapienie, naiwność, przeoczenie czy zwykłe miękkie serce można dobić najgorszego deala... Jak mówi przysłowie: zamienił stryjek siekierkę na kijek. Każdy z nas ma taką historię, ale nie każdy chce się nią “chwalić”. Może jednak?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.


dBlog | Facebook | Twitter | Wykop