Tematy Tygodnia #73 Awaria: TEMATY

Wszystko było na dobrej drodze, a tu klops - jakby to powiedzieć... zdarzyła się awaria! Spokojnie, wszystko zostało szybko naprawione, ale niesmak jednak pozostał. Hej! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was trzy tematy, z których możecie czerpać do woli! W interpretacjach nie ma żadnych ograniczeń poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało używajcie najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w te bardzo szerokie ramy.

Na początku informacje - ostateczny termin publikacji to środa 11 września o godzinie 24:00. Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dBloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Szkolne inwektywy: dziewczyny słyszą inne wyzwiska niż chłopcy


fot. Pixabay

Psycholodzy zbadali, jakich inwektyw używają wobec siebie uczniowie. Okazuje się, że dziewczynki częściej słyszą w szkole wyzwiska związane z intelektem, a chłopcy – z seksualnością. To pokazuje, jakie tematy są w obu tych grupach ważne i co kogo bardziej rani - mówi dr Mikołaj Winiewski.

Luźne nawiązania do tematu: szkoła, seksualność, obrażanie, hierarchia, badanie.

Temat 2: To będzie fantastyczna rewia. Przygotuje ją jeden z najlepszych łyżwiarzy wszech czasów


fot. Prestige MJM

Cały świat zna go jako wielokrotnego medalistę świata, Europy i igrzysk olimpijskich. Robin Cousins po długiej i wypełnionej sukcesami karierze łyżwiarskiej swoje umiejętności wykorzystuje przygotowując do występów jedną z najbardziej rozpoznawalnych rewii na lodzie. Choreografia spektakli Holiday on Ice, to właśnie jego dzieło. Najnowsze przedstawienie „Showtime”, z udziałem mistrzów świata w łyżwiarstwie figurowym i akrobacji, będzie można po raz pierwszy zobaczyć w marcu przyszłego roku w Arenie Gliwice.

Luźne nawiązania do tematu: mistrzostwa świata, lód, łyżwiarstwo, rewia, kariera.

Temat 3: Moja codzienna rutyna (lub jej brak)


fot. Pixabay

Budzik, prysznic, śniadanie, kawa, praca... Chociaż rytm dnia każdego z nas jest trochę inny to jednak mamy tendencje do wpadania w zwykłe rutyny i traktujemy je jako życiową stabilizację. Jedni szukają codziennych wrażeń, aby przenigdy nie powtórzyć tego samego schematu dnia, inni z kolei nie lubią jakichkolwiek zmian od normy. Czasami jakieś jedno nieprzewidziane wydarzenie potrafi rozwalić pieczołowicie przygotowany plan. A jak to u was wygląda? Macie jakąś historię do opowiedzenia?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.


dBlog | Facebook | Twitter | Wykop