Tematy Tygodnia #72 Horyzont: TEMATY

Długa prosta prowadzi nas wprost do linii horyzontu i tam się okaże, co dalej. Hej! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was trzy tematy, z których możecie czerpać do woli! W interpretacjach nie ma żadnych ograniczeń poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało używajcie najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w te bardzo szerokie ramy.

Na początku informacje - ostateczny termin publikacji to niedziela 1 września o godzinie 24:00. Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dbloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Psycholog: profilowanie kryminalne to narzędzie śledcze, nie metoda naukowa


fot. Pixabay

Profilowanie kryminalne to narzędzie śledcze, a nie metoda naukowa - powiedział w rozmowie z PAP psycholog kryminalny Jan Gołębiowski komentując serial "Mindhunter". Dodał, że informacje, które uzyskuje się od przestępców, nie są prawdą absolutną, ale wskazówkami w ocenie przestępstwa.

Luźne nawiązania do tematu: zbrodnia, psychologia, badanie, narzędzia, telewizja.

Temat 2: Parada Seniorów w samo południe


fot. Fundacja Zaczyn

Nasza parada jest ewenementem na skalę światową, próżno szukać tego typu wydarzenia w innych krajach. Już szósty raz przejdziemy przez centrum Warszawy, by zamanifestować, jak wielką i różnorodną społeczność stanowimy. Chcemy pokazać naszą różnorodność, ale i opowiedzieć o problemach. Poprzez Paradę przeciwdziałamy szkodliwym stereotypom dotykającym osoby starsze i nawołujemy do solidarności międzypokoleniowej – mówi Przemysław Wiśniewski z Fundacji Zaczyn.

Luźne nawiązania do tematu: różnorodność, parada, starość, pokolenie, stereotyp.

Temat 3: I po wakacjach


fot. Pixabay

To już dosłownie ostatnie dni wakacji. Za chwilę będziemy zmieniać kartę w kalendarzu na wrzesień, a za oknem gorące słońce zostanie zastąpione opadającymi liśćmi. Póki co - można jeszcze powspominać. Jak spędziliście wakacje? Wyjechaliście za granicę czy może spędziliście wolny czas w Polsce? A może nie mieliście nawet wolnego dnia, bo cały czas siedzieliście w pracy? Co jest lepsze - morze czy góry? Miasto czy wieś? Zwiedzanie czy opalanie? A może macie już plany na przyszły rok?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.

https://tematy.dblog.pl/
https://www.facebook.com/tematygodnia
https://twitter.com/tematygodnia
https://www.wykop.pl/ludzie/tematygodnia/