Tematy Tygodnia #71 Prosta: WYNIKI

Na prostej spotkaliśmy tylko czterech autostopowiczów i wszystkich udało się zmieścić do naszego pojazdu. Chętni rozdali swoje punkty w głosowaniu[Steemit] i czas ogłosić wyniki.

Najpierw jednak chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom tej edycji: @bowess, @grecki-bazar-ewy, @kolorowa.wedzma i @wolontariusz.

Oraz tym, którzy chcieli poświęcić chwilę na oddanie głosów: @anka, @bowess, @grecki-bazar-ewy, @holdyourdream, @lukmarcus, @pignys i @wolontariusz.

Oto wyniki:

Miejsce III (12 punktów)

@grecki-bazar-ewy: "Pająkowo" w moim greckim ogrodzie - #tematygodnia.[Steemit]

Z biegiem lat, coraz więcej pająków zadomawia się w moim greckim ogrodzie. W sumie nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że znajduję je niespodziewanie w mało oczekiwanych miejscach. Jednak najgorsze jest to, że znajduję coraz większe pająki... i agresywne - @wadera zamknij oczy ;) Czyżby mój ogród zamieniał się w "Pająkowo"?

@wolontariusz: Nigdy już nie pojadę do Stegny... Tematy tygodnia #71

Wakacje w tym roku z konieczności spędziłem w Stegnie. To duża wieś położona na Żuławach Wiślanych, tuż nad Zatoką Gdańską. Dziś z perspektywy czasu i po spokojnym porównaniu do innych miejsc jakie odwiedziłem dotąd nad polskim morzem, mogę na chłodno ocenić to miejsce pod kątem jego wartości wypoczynkowej. Jest to moja subiektywna ocena i dokonałem jej patrząc przez pryzmat mojego modelu wypoczynku i oczekiwań jakie miałem jadąc nad morze by "naładować akumulatory".

Miejsce II (13 punktów)

@bowess: Wstężyki - łatwe obserwacje przyrodnicze[Steemit]

Nie taki ślimak straszny, jak go malują. Trzeba jednak przyznać, że żarłoczność niektórych gatunków ślimaków jest wręcz imponująca. Czy możliwa jest zatem pokojowa koegzystencja ludzi, ślimaków i pomidorów? Zacznijmy od prostego rozróżnienia polskich ślimaków. Znane i łatwe do rozpoznania są trzy charakterystyczne grupy. Mamy ślimaki żyjące w wodzie – przykładami takich są błotniarka i zatoczek (o nich innym razem). Natomiast ślimaki lądowe "wizualnie" łatwo podzielić na dwie grupy – ślimaki nagie (o zredukowanej muszli) i ślimaki posiadające w pełni wykształconą muszlę.

Miejsce I (14 punktów)

@kolorowa.wedzma: 71# tematygodnia -A obiecałam sobie że już nigdy -Wyjście po za strefę komfortu czyli Niepełnosprawność w świetle starości

To, kim jesteśmy definiuje ilość życiowych doświadczeń, ilość przepracowanych traum, ilość wzlotów i upadków, odebranych lekcji pokory oraz zaznanego cierpienia, miłości - tej bezgranicznej i bezwarunkowej. To wszytko kształtuje nas , jako ludzi. Pytanie, co zrobimy z tematem naszego życia na starość … w końcu (prawie) każdy z nas kiedyś będzie stary i zniedołężniały, będzie gadać głupoty, używać pieluch zamiast wc - straszne?? Nie , po prostu prawdziwe. Jeśli głowa pozostaje sprawna, a ciało tej sprawności zachowuje przynajmniej odrobinę, terapia zajęciowa ma jakiś wymierny cel – podtrzymać, zachować umiejętności nabyte lub wrodzone, ewentualnie utrzymać w ryzach głowę.dBlog | Facebook | Twitter | Wykop