Tematy Tygodnia #70 Start!: TEMATY

Rozgrzewka już zakończona, czas na start! W takim razie - trzy, dwa, jeden, zaczynamy! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was trzy tematy, z których możecie czerpać do woli! W interpretacjach nie ma żadnych ograniczeń poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało używajcie najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w te bardzo szerokie ramy.

Na początku informacje - ostateczny termin publikacji to niedziela 18 sierpnia o godzinie 24:00. Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dbloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Sztuczna inteligencja w handlu: między prawem a etyką


fot. Pixabay

Sztuczna inteligencja zna nasze preferencje i słabości, wpływa na wybory zakupowe, organizuje nam codzienne życie. Algorytmy obliczają, ile towarów i usług potrzebujemy, które wiadomości nam podsunąć i co zasugerować. Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego przyjrzą się, jakie to stwarza zagrożenia dla konsumentów.

Luźne nawiązania do tematu: codzienność, konsument, etyka, algorytm, uczenie się.

Temat 2: Wakacje na bogato. Czego pragnie polski turysta?


fot. Noclegi.pl

Darmowe noclegi dla dzieci, bez względu na ich liczbę, łazienka czyszczona wyłącznie sodą i octem, pościel z organicznego lnu, pegański obiad czy... numer do najbliższej agencji towarzyskiej – zachcianki turystów znów zaskakują polskich hotelarzy. Przegląd zapytań z tego sezonu przygotował portal Noclegi.pl.

Luźne nawiązania do tematu: wymagania, wypoczynek, oszczędzanie, hotel, turysta.

Temat 3: Dobre, bo polskie!


fot. Pixabay

My, Polacy, możemy być dumni z wielu rzeczy. Mamy swoich bohaterów historycznych, dzielnych żołnierzy i cywili, który własną piersią bronili ojczyzny. Polska rozciąga się od morza do gór, a po drodze mija się niesamowite widoki i krajobrazy. Zabytków u nas pod dostatkiem. A kuchnia? Bigos, flaki, gołąbki i znane na całym świecie pierogi. Dołóżmy do tego zdolnych sportowców z medalami na wielu imprezach sportowych - naprawdę nie mamy na co narzekać. Jest w czym wybierać, aby powiedzieć - to jest dobre, bo polskie!

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.

https://tematy.dblog.pl/
https://www.facebook.com/tematygodnia
https://twitter.com/tematygodnia
https://www.wykop.pl/ludzie/tematygodnia/