Tematy Tygodnia #69 Rozgrzewka: WYNIKI

To już koniec rozgrzewki. Wszyscy chętni rozdali swoje punkty w głosowaniu[Steemit] i czas ogłosić wyniki.

Najpierw jednak chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom tej edycji: @angatt, @bowess, @glass.wolf, @grecki-bazar-ewy, @marszum i @sethrollins1995.

Oraz tym, którzy chcieli poświęcić chwilę na oddanie głosów: @alcik, @alicjagr, @angatt, @anka, @baro89, @bowess, @glass.wolf, @grecki-bazar-ewy, @jacekw, @lukmarcus, @pignys i @wadera.

Oto wyniki:

Miejsce III

Liczba punktów: 19
@bowess: Hejt nasz powszedni[Steemit]

Kontrola emocji i przestrzeganie norm społecznych w internecie? Panie – a na co to komu potrzebne? Toż to by była cenzura! Hejt to nowe słowo opisujące zjawisko stare jak świat. To nic innego jak brak kultury wypowiedzi stosowany celowo lub pojawiający się pod wpływem gniewu. Celowo zrezygnować z kultury wypowiedzi można wtedy, gdy chce się kogoś zaatakować i obrazić, dotknąć, sprawić przykrość. A po co? Analiza aktywności mózgu jednoznacznie odpowiada na to pytanie – aby poczuć się dobrze, gdyż wygłoszenie lub napisanie komunikatu tego typu pobudza u hejtera układ nagrody (ośrodek przyjemności) w mózgu. Niemożność opanowania emocji takich jak złość, gniew czy strach również objawiają się utratą kontroli nad kulturą języka. To w gniewie często padają słowa, których w stabilnym stanie emocjonalnym dojrzały człowiek nie użyłby. Nie użyłby i dlatego gdy emocje opadną, zwykle przeprasza.

Miejsce II

Liczba punktów: 22
@marszum: Kobieta kończy się na pięciu nanomolach[Steemit]

Biegaczka Caster Semenya z Republiki Południowej Afryki nie będzie mogła obronić tytułu mistrzowskiego w biegu na 800 metrów na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dausze, które rozpoczną się we wrześniu. Dlaczego? Według najnowszych regulacji sportowych nie jest kobietą. 29 lipca Szwajcarski Sąd Federalny (SFT) odrzucił jej wniosek do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu (CAS) w sprawie zmian przepisów Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) dotyczących kobiet z zaburzeniami rozwoju płci (DSD). Brzmi to być może trochę skomplikowanie, ale jeżeli zaciekawiłem was wstępem, w dalszej części postaram się wszystko wyjaśnić.

Miejsce I

Liczba punktów: 23
@glass.wolf: Nie koziołek, nie biedronka... Co zabija dzieci? Szczepionka!

Też się nie spodziewałem, że coś napiszę. Ale takiego sutenerstwa na logice nie spodziewałem się również. Mam nadzieję, że to bardzo sprytny trolling. No i, jeśli tak, to brawo - zostałem sprowokowany, pomimo bezmiaru mojego lenistwa. Jednak jest szansa, że @khrom napisał swój tekst na poważnie. Jeśli by tak było, to taka publikacja nie moze pozostać bez odpowiedzi. Wszystkim polecam przeczytać esej, do którego się odniosę - nie chcę za dużo cytować, bo to troche nieładnie. Nie przedłużam.


https://tematy.dblog.pl/
https://www.facebook.com/tematygodnia
https://twitter.com/tematygodnia
https://www.wykop.pl/ludzie/tematygodnia/