Tematy Tygodnia #69 Rozgrzewka: TEMATY

Czas na rozgrzewkę! Macie przed sobą pierwszą edycję Tematów Tygodnia po lekkich zmianach, o których więcej można przeczytać w innym tekście (lub na Steemit). Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i przedstawię wam dzisiaj trzy tematy, z których możecie czerpać do woli! W interpretacjach nie ma żadnych ograniczeń poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało używajcie najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w bardzo szerokie ramy.

Na początku poinformuję - ostateczny termin publikacji to niedziela 11 sierpnia o godzinie 24:00. Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dbloga, Facebooka, Tweetera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Co się stanie, jeśli w Ziemię uderzy asteroida


fot. Pixabay

Pod koniec lipca w pobliżu Ziemi przemknęła asteroida 2019 OK. Gdyby miała uderzyć w Warszawę, zagrożona byłaby cała centralna Polska. Po uderzeniu asteroidy powstałby krater o średnicy kilku km i do 400 m głębokości - mówi badaczka kraterów dr Anna Łosiak.

Luźne nawiązania do tematu: kosmos, uderzenie, katastrofa, zagrożenie, konsekwencje.

Temat 2: Selfie Project wspiera dziewczyny w świecie gamingu


fot. Selfie Project

Świat gamingu jest zdominowany przez mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że granie w gry komputerowe jest wyłącznie męską domeną. Mimo to grające kobiety często spotykają się z dyskryminacją i hejtem wyłącznie dlatego, że są kobietami. Polska marka kosmetyczna Selfie Project zainicjowała akcję, która nagłaśnia ten temat, walczy ze stereotypowym myśleniem, a jednocześnie dodaje dziewczynom odwagi i pewności siebie.

Luźne nawiązania do tematu: równouprawnienie, dyskryminacja, hejt, płeć, stereotypy.

Temat 3: Mój ulubiony lub wymarzony środek transportu


fot. Pixabay

Każdy z nas podróżuje. Dla niektórych są to jedynie spacery z psem i wycieczki do pobliskiego sklepu, dla innych z kolei zwiedzanie całego świata lub podróże dookoła kuli ziemskiej. Każdy nasz ruch wiąże się z jakimś środkiem transportu, choćby to miały być nasze własne nogi. Lubisz latać samolotem? Dlaczego? Może marzysz o jakimś super rowerze? Może uważasz, że wszędzie da się dojechać konno? A gdyby tak pofantazjować i móc polatać na smoku?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.

https://tematy.dblog.pl/
https://www.facebook.com/tematygodnia
https://twitter.com/tematygodnia
https://www.wykop.pl/ludzie/tematygodnia/